For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Potřebuji lodní průkaz v Chorvatsku? (Potrebujem lodný preukaz v Chorvátsku?)

Potřebuji lodní průkaz v Chorvatsku? (Potrebujem lodný preukaz v Chorvátsku?)


Potřebuji lodní průkaz v Chorvatsku?

Chorvatská vláda plánuje, že pronajaté čluny do délky 5 metrů a maximální motorizace 5 kW (cca 6,8 k), pro osoby starší 18 let, lze používat na vzdálenost až 500 metrů od pobřeží bez lodní licence.

Jedním z cílů opatření, je přiblížit lidem motorizované vodní sporty co nejšetrněji a co nejlevnější. Proto nové nařízení o povolení k plavbě také zvyšuje atraktivitu chorvatských turistických center. lze samozřejmě také doufat, že to povede k dalším turistickým příjmům z námořního sektoru.

Průzkum lodních licencí

Toto nařízení je zpočátku považováno za legislativní návrh, o kterém již bylo ukončeno veřejné vypočutí na základě vypočutí sdružení, která jsou například v Německu obvyklá. Zúčastnit se však mohli pouze chorvatští občané, kteří jsou registrovaní v chorvatském systému e-Gradanin, tedy mají tzv. chorvatští občané. „elektronický pas“. Později má být toto nové nařízení implementováno do národního chorvatského práva, i když s možnými změnami ohledně zvýšení limitu konských sil pro malé motorové lodě.

Sousední země jsou liberálnější!

I když jsou tato opatření krokem správným směrem, mnoho milovníků vodních sportů a těch, kteří se jimi chtějí stát, si myslí, že toto nové nařízení nezachází dostatečně daleko, protože jiné země jsou v přístupu k tématu „lodních řidičských průkazů“ mnohem liberálnější. na případnou vstupní motorizaci.

V Itálii do 40 hp bez lodní licence

Především Itálie, jedna z nejvýznamnějších zemí hraničících s Jaderským mořem, se kterou se Chorvatsko dvoří milovníkům vodních sportů. V zásadě lze v Itálii používat lodě s výkonem motoru 40 koní bez povolení. Stejné pravidlo platí pro cizince, pokud loď pluje pod italskou vlajkou. Jinými slovy, cizinec si může v Itálii pronajmout loď s motorem do 40hp nebo 30kW bez povolení a plout s ní až 6 námořních mil od břehu.

V Německu do 15 hp bez lodního průkazu

Mnohem liberálnější nařízení platí iv Německu: ve vnitrozemí i na moři motorové čluny do 15 hp nevyžadují licenci, po tamních vodních cestách se můžete plavit bez licence pro sportovní lodě až tři námořní míle od pobřeží.

Pouze pronajaté lodě bez lodní licence

Hlavní bod výtky ze strany potenciálních budoucích vodáků: S výkonem 6,8 hp jste zejména s odpovídajícími vlnami značně poddimenzováni a vodní sporty by vás opravdu nebavily. S nepochopením se setkává i to, že bez licence lze podle nové úpravy používat pouze pronajaté lodě. V neposlední řadě se proto navrhuje vyjmout motorové sportovní lodě do 15 hp z požadavku mít řidičský průkaz.

Přeložený právní text

V překladu se v předchozí diskusi o požadavku na řidičský průkaz v Chorvatsku píše: Toto nařízení stanoví, že osoba, která dosáhla věku 18 let bez oprávnění (lodního řidičského průkazu) ve vzdálenosti maximálně 500 metrů od nejbližšího břeh může řídit loď až do délky 5 ma výkonem motoru až 5 kW, pronajatou bez posádky a vodní turbiny (Jet Ski) vybaveného elektronickým systémem pro omezení rychlosti do, z a v rámci polygonu definovaného koncese nebo koncesní povolení.

Toto nařízení mění článek 34 tak, že předepisuje minimální obsah schválení pro minimální počet členů posádky, že formulář osvědčení je zveřejněn na webových stránkách ministerstva a 1 s formulářem osvědčení se odpovídajícím způsobem ruší.

Až 500 metrů od břehu

A pro případ, že by při bližším čtení bylo špatně pochopeno, co bylo dáno do diskuse: Vodní skútry by měly mít povolenou jízdu v uzavřených prostorách (polygon), uvedly sportovní lodě s motorovým pohonem volně v prostoru do 500 metrů od nejbližšího břehu.

 

Zdroj info: www.sea-help.eu

 

New and used boats for sale in europe – free boat advertising.

Navštivte i naše další stránky:

www.boatsforsale.eu

www.boat24.com.au

www.boat24.co.nz

www.lode24.eu

Vrch