For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Na co si dát pozor při prodeji nebo koupi lodi (Na čo si dať pozor pri predaji, alebo kúpe lodi)?

Na co si dát pozor při prodeji nebo koupi lodi (Na čo si dať pozor pri predaji, alebo kúpe lodi)?


Každému, kdo si chce koupit loď, se doporučuje uzavřít pojištění, jinak by mohlo dojít k nepříjemnému překvapení. Ale i ti, kteří chtějí svou ojetou loď prodat, by si měli pořádně prohlédnout, s kým se zapletli. Jsou známé informace o kriminálním podvodu údajných kupců lodí, kteří se o loď ve skutečnosti vůbec nezajímají.

Na hranicích často probíhají pouze namátkové kontroly osob a vozidel, to otevírá dveře zlodějům v pravém slova smyslu.

Kromě krádeží lodí a zpronevěry, které bohužel nejsou ojedinělé, existují i ​​další „podvody“ a triky, kterými se zločinci nekalým způsobem dostávají k penězům. Kdo si myslí, že když inzerujete svou loď na prodej, údajně zájemci hledají něco úplně jiného, ​​než je loď na prodej?

Známý případ je, kdy měla být prodána loď, která se v době inzerátu nacházela v přístavu Rab. Jeden z údajných potenciálních kupců upoutal pozornost prodejce, protože kontakt byl uskutečněn přes Whatsapp a „kupující“ si během konverzace, která trvala několik dní, několikrát změnil profilovou fotku.

Prodejce byl oprávněně podezřívavý, měl podezření na špatné věci, ale chtěl údajného kupujícího „prosvítit“. Potenciální kupec, který se představil jako pan Lucas Smith ze Švédska, řekl, že loď považuje za „zajímavou“, zeptal se, zda je „stále k dispozici“, a řekl, že má „rozhodně“ zájem ji koupit. Prodejce shledal jeho původní podezření potvrzené, protože v té době nebyly známy žádné podrobnosti o lodi.

Údajný kupec skutečně chtěl loď koupit, aniž by ji předtím viděl – tehdy se prodávajícímu stalo podezřelé

Prodávající (zřejmě) souhlasil s “obchodem” a napsal údajnému budoucímu kupci, že bez obvyklé důkladné prohlídky nemůže loď koupit. Zdálo se však, že to „kupujícímu“ vyhovuje, protože není momentálně na blízku a toto není pro něj žádný problém. Kupující napsal, že mluvil se svým právníkem a že „kontrolu“ by měla provést „firma“ v krátké době.

Změnily svůj způsob komunikace na e-mailovou komunikaci a zanedlouho prodejce našel ve své schránce e-mail od „právníka kupujícího“. Pan Christopher Andrey“ byl potěšen kontaktem, napsal, že byl pověřen panem Lucasem Smithem, aby koupil motorovou jachtu Regal 320 (kterou popsal jako „dokonalou loď“, a dále napsal, že pro tuto „transakci“ nákupu vyžadoval „inspekci“.

Desetimetrovou loď měla „prohlédnout“ firma pověřená zástupcem kupujícího za 3000 eur.

A právě zde přichází na řadu „trik“. Měla být pověřena společnost s názvem „Infloat Shipping Company“, která chtěla vyslat tři „agenty“, aby „prohlédli“ jachtu k prodeji. Poplatek za to je 3000 eur. Prodejce musí vyzvednout agenty z letiště, přivézt je na loď, poskytnout pohostinství a případně zajistit i přespání.

“Poradenství, jak optimalizovat nákup” je zahrnuto v ceně. Mimochodem, pan Lucas Smith, údajný kupec, již souhlasil s kupní cenou 48 000 eur, aniž by si loď předem prohlédl nebo o lodi věděl nějaké podrobnosti.

Poplatky ve výši 3000 eur by se pak měly rozdělit: polovinu by musel zaplatit prodávající, tedy 1500,- eur, a druhou polovinu by zaplatil kupující, uvedl „právník“. Chtěli okamžitě bankovní údaje prodávajícího, aby je mohli poslat společnosti Infloat Shipping Company.

Prodejce od obchodu a pak od této konverzace odstoupil. Je snadné si představit, jak by to dopadlo. Prodejce by zaplatil minimálně požadovaných 1500 eur, vyzvedl „agenty“ a pohostil je (pokud by vůbec existovali), a zůstaly by mu tyto náklady. Protože: údajní “agenti” by jistě našli způsob, jak ocenit loď hluboko pod hodnotu, nebo jednostranně (a sice ve prospěch kupujícího).

Pokud by prodávající s tímto posouzením „zprostředkovatelů“ nesouhlasil a koupě by se neuskutečnila, pravděpodobně by i tak musel uhradit plnou cenu svého podílu na „prohlídce“, protože by to bylo v samostatné smlouvě (nezávislá na skutečné koupi)

Potencionální prodejci lodí by měli být velmi opatrní, protože podvodníci jsou připraveni prodejce okrást.

Po zveřejnění tohoto podvodu se se svými zkušenosti s tou to taktikou podělili i další prodejci lodí.

Lodní kriminalita se týká každého a může postihnout kohokoli. Proto je důležité o tom informovat. Je třeba znát „triky“ a „podvody“, které zločinci používají, aby jim nikdo v dobré víře nenaletěl.

Zdroj Info: www.sea-help.eu

 

New and used boats for sale in europe – free boat advertising.

Navštivte i naše další stránky:

www.boatsforsale.eu

www.boat24.com.au

www.boat24.co.nz

www.lode24.eu

Vrch