For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Kurzy a plavby na letošní podzim a jaro 2024

Kurzy a plavby na letošní podzim a jaro 2024


Máme pro Vás nabídku na letošní podzim a jaro 2024. Poslední místo na kurzu přístavních manévrů, volná místa na přeplavbě z Malty na sever Sicílie, teorii a praxi na kapitánské zkoušky na průkazy způsobilosti C a B, volná místa na časně letní plavbě po Azorských ostrovech. 

Na konci září léto na Sicílii pomalu spěje ke konci, teploty se stávají přijatelnějšími. Dobrý čas i pro návštěvu historických, architektonických a přírodních zajímavostí. Na toto období jsme s Jirkou Pacákem naplánovali zajímavou přeplavbu. Z Malty kolem Sicílie na sever ostrova do maríny Capo d´Orlando.

Malta – Sicílie

Jirka Pacák je jeden z našich nejzkušenějších jachtařských instruktorů, této činnosti se věnuje již téměř čtvrt století. Tentokrát je na programu plavba z přístavu Valletta na Maltě.
Vyplouvá se 23. září. Dále jsou dvě možnosti plavby. Východní varianta trasy kopíruje první část slavné regaty Middle Sea Race. Vede na sever k Sicílii a dále pod Etnou do Messiny. Cestou je možné navštívit zajímavá místa jako je pitoreskní přístav Marzamemi, památku UNESCO Syrakusy, ve kterém žil slavný Archimedes. Na místě je stále antický amfiteátr, Apolónův chrám a samozřejmě celá řada památek z novějších dob. Při plavbě po východním pobřeží Sicílie by byla škoda vynechat antickou Taorminu s výborně zachovaným divadlem. Dalším atraktivním místem je úžina Messina s hustým provozem a mořskými víry, které svého času dokázaly nekontrolovatelně točit i s dvaasedmdesátidělovým člunem. Na závěr východní trasy by měl zbít čas i na kratší návštěvu souostroví Lipari. Západní varianta trasy je delší, za dobrých podmínek je to 350 mil. Pro milovníky antiky je na této trase atraktivní zastávkou Agrigento, ale také Marsala na samém západě Sicílie. Město založili Kartaginci, poté vystřídalo vládce řecké, římské, arabské. Nedaleko jsou zajímavé Egadské ostrovy. Favignana je známá svým tradičním lovem tuňáků (a vězením). Dalším typicky sicilským přístavem na této plavbě může být nedaleké Trapani, nebo nevelké San Vito Lo Capo.

Obě strany Sicílie nabízejí mimořádně zajímavé zastávky. Posádka bude mít možnost volby, samozřejmě po konzultaci se skipperem a předpovědí počasí. Vzhledem k zářijovému termínu bude stále teplé počasí na koupání. Během plavby si vyzkoušíte noční plavby, a to i v oblastech s hustým lodním provozem. Vedle dnes nejčastěji používané elektronické navigace Jirka ukáže a procvičí také navigaci terestrickou. Celkově vynikající praxe pro zisk licence B.
Na některých zastávkách bude čas i na pronájem mopedu nebo automobilu a prohlídku okolí.
Více informací zde.

Kdy: 23.9. ve 14:00 – 30.9. v 09:00 2023

Cena: 24 700 Kč

Plavba je určena pro 6 účastníků, spaní ve dvoulůžkových kajutách.

Třídenní kurz přístavních manévrů v Chorvatsku

Na kurzu přístavních manévrů máme poslední volné místo. Vynikající kurz, na kterém pomůžeme s odstraněním zlozvyků, naučíme vás, jak si správně za kormidlo sednout, jak ho držet, jak se na manévry připravit a hlavně, jak nedělat chyby a bezpečně ovládat jachtu v přístavech. Na svém kontě máme stovky těch, kteří kurzem prošli a naučili se jachtu ovládat s větší jistotou.
Poslední volné místo v termínu 30.9. – 3.10. 2023.
Cena 14 100 Kč.
Kurz je určen pro 4 účastníky.

Teoretický kapitánský kurz C

Kapitánský kurz na C jsme vypsali na začátek listopadu.  Teoretický kapitánský kurz na průkaz C je znovu určen jen pro 12 osob a je tak zajištěno, že se může přednášející všem věnovat osobně. Kurz je přípravou na zkoušky, které budou následovat po kurzu. Dále je možné navázat jarním praktickým kurzem. Nabízíme praktický kurz pouze pro 4 účastníky, kdy každý účastník má k dispozici vlastní kajutu.

Teoretický kapitánský kurz B

Na konci října proběhne teoretický kapitánský kurz na průkaz B. Stejně jako u kurzu na C jde o třídenní kurz pátek – neděle, zkoušky budou následovat v týdnu po kurzu. Těžištěm přípravy bude náročná navigace pro přílivové vody a příklady. Během kurzu si spočítáte několik cvičných příkladů, které svým obsahem odpovídají zkušebním příkladům. Dále se zaměříme na meteorologii, která je klíčová pro bezpečnost plavby. V ostatních předmětech budeme opakovat již naučené a prohloubíme znalosti na úroveň pro zkoušky nezbytnou.

Praktický kapitánský kurz

Na konci března organizujeme praktické kapitánské kurzy v Chorvatsku. Na konci března proto, aby se ve tvrdých podmínkách nastávající kapitáni naučili pro svoje budoucí plavby maximum. Kurzy jsou určeny jen pro 4 účastníky. Máme v nabídce dva kurzy. Standardní kurz a kurz, na kterém má každý účastník zajištěnu vlastní kajutu. Za vyšší cenu jste odměněni vyšším komfortem a maximální kvalitou a intenzitou kurzu. Na své plavby vyplujete výborně připraveni.

Unikátní plavba po Azorských ostrovech

Na příští sezónu připravujeme zajímavou plavbu uprostřed Atlantiku. Vyrazíme na Azorské ostrovy, zelené sopečné souostroví, které je mimo jiné významným kotlem, kde se vaří počasí pro celou Evropu.
Jde o jednu z nejzajímavějších oblastí Evropské unie, která je zatím stále turisty dost opomíjená. Vyplouvat budeme na začátku června 2024. Na lodích bude zkušený skipper, který je pro oceánskou plavbu nezbytností.
Plavba bude začínat a končit v přístavu Horta na ostrově Faial a povede po střední skupině ostrovů Pico, Sao Jorge, Terceira a Graciosa. Na ostrově Pico bude možné vystoupat na nejvyšší horu Portugalska Pico Alto vysokou 2352 metrů a shlédnout zajímavé vinice, které získaly ochranu UNESCO. Také na dalších ostrovech bude možnost si najít chvilku pro návštěvu vnitrozemí, ať už památek historických, nebo přírodních. Příkladem budiž další památka UNESCO Angra do Heroismo na ostrově Terceira. Budeme počítat s časem na zapůjčení automobilu, či jiného vhodného dopravního prostředku.
Půjde tedy o spojení jachtingu s poznávací turistikou a najde se i chvíle na pozorování velryb, pro které jsou Azory domovem.
Počet míst je omezen, charterových lodí je na ostrovech pomálu.
Termín:
15. června 2024 do 22.června a od 22. června 2024 do 29. června 2024
Cena 27 500 Kč

Přihlásit se můžete zde.

 

Autor článku: Daniel Vodička

Vrch